Historie thajských masáží

BAITEI THAJSKÉ MASÁŽE
Tel. 702 592 960
E-mail: info@baitei.cz

Thajské masáže, kterým se v Thajsku říká Nuad Boran mají velmi dlouhou historii. Začátek je třeba hledat již někdy před dvěma a půl tisíci lety. Všeobecně se uznává, že thajské masáže vznikly jako to nejlepší z kombinací indické Ajurvédy, jógy a starodávných čínských masáží.

Za zakladatele se považuje indický lékař Jivaka, který byl přítelem Budhy. Odtud už nebyla dlouhá cesta, aby se masáž dostala do chrámů, kde ji mniši po staletí udržovali až dodnes. Samozřejmě se masáž neudržovala pouze v chrámech. Každý Thajec někdy alespoň na nějaký čas během svého života zamíří do chrámu a stane se mnichem. Tak se pravděpodobně již hodně dávno dostala thajská masáž v takovém širokém měřítku do thajských rodin, kde se předávala a předává z generace na generaci až dodnes. Členové rodiny se vzájemně masírují, zvláště na venkově je to naprosto přirozené a automatické.

Thajská masáž má několik stylů, jež se používají převážně na základě toho kde je hlavní a nejznámější škola toho či onoho stylu. Styl používaný v severním Thajsku, je vláčnější a relaxačnější, styl z jihu země je dynamičtější a údajně účinější při pomoci poškozenému tělu. Ať již je to pravda nebo ne, špičková masérka by měla mít znalost obou těchto stylů a masírovat hlavně podle toho co pozná, že je pro masírovaného vhodné.

thajské masáže České Budějovice

Baitei - Thajské masáže České Budějovice